26.11.2007, Strasbourg
Kampanja Sveta Evrope proti nasilju nad ženskami, vključno z nasiljem v družini, je 25. novembra, na mednarodni dan boja proti nasilju nad ženskami, obeležila svojo prvo obletnico z dogodki, ki so potekali širom Evrope.
Terry Davis, Generalni sekretar Sveta Evrope: »Kraja kjer ženske zlorabljajo, ranijo in ponižujejo ne moremo imenovati dom. To je zapor na katerega so žrtve priklenjene z verigami nasilja, strahu, molka in brezbrižnosti. Svet Evrope želi pomagati žrtvam, da se osvobodijo.«
Od 26. novembra dalje bo TV spot za kampanjo predvajan na spletni strani CNN. Na CNN-ovi domači spletni strani ter njegovih svetovnih in evropskih spletnih straneh ter straneh z evropskimi vsebinami bo kampanja trajala pet tednov. Televizijski in radijski spot se bosta predvajala tudi v številnih državah članicah Sveta Evrope.
Dogodki, povezani s kampanjo bodo potekali širom Evrope. Začeli so se 22. novembra s okroglo mizo o vključevanju moških, ki sta jo v Bratislavi organizirala Parlamentarna skupščina Sveta Evrope in slovaški parlament.
Maud de Boer Buquicchio, namestnica generalnega sekretarja Sveta Evrope: »Žrtvam moramo povedati, da pri nasilju v družini niso same. Ženskam, ki so žrtve zlorab moramo povedati, da so upravičene do zaščite in pomoči. Povedati jim je potrebno kje in kako lahko to pomoč dobijo. Nagovoriti moramo moške, ki so bistveni pri preprečevanju nasilja. Naša kampanja in namenjena ženskam, ki varujejo ženske; namenjena je moškim, ki tudi varujejo ženske.«